2023 Eksim Pulse Mezunları

Hummingdrone

Güneş enerjisi sektörünün verimli büyümesini hedefleyerek, geliştirdiği otonom dronlar ve yazılımlar ile analiz çözümleri sunar. Termal ve yüksek çözünürlüklü kameralarla donatılmış dronlar, güneş enerjisi tesislerinin yönetimini hassas denetleme ile yenilikçi bir seviyeye taşır. INSPECT, öncü analiz ve görüntü değerlendirme platformu olarak, bakım süreçlerini hızlandırır ve performansı artırır. Bu sayede, enerji sektörünü güçlendiren ekonomik etkiler yaratılır.

Batarya Zekası

ArtificaX Bilişim tarafından geliştirilen BataryaZEKASI platformu, elektrikli araç üreticileri ve kullanıcıları, elektrikli filo sahipleri ve batarya enerji depolama sistemleri (BESS) için batarya bakım maliyetlerinin düşürülmesi amacıyla bataryaların sağlık durumunu gerçek zamanlı olarak izleyen, ekspertiz raporu çıkaran ve bataryalarda oluşabilecek sorunları önceden haber veren yapay zeka tabanlı bir bulut platformudur.

PowerDev

Enerji büyük verisini gerçek zamanlı toplayıp, yapay zeka temelli yüksek performanslı modeller üreterek yenilenebilir enerji ve batarya depolama yatırımlarının hızlı, güvenilir yapılmasını ve bunun veri temelli sürdürülmesini sağlamaktadır.

Geodo

Yapay zeka destekli özgün teknolojisi ile herhangi bir kazma ihtiyacı duymadan yeraltındaki enerji dağıtım envanterlerinin derinlik ve yatay eksende ortalama 3-4 santimetre hata payıyla dijital haritasını çıkarmaktadır.

Bee Battery

Elektriğin en çok üretildiği zaman ile en çok tüketildiği zaman dilimi arasındaki uyuşmazlıktan doğan enerji sarfiyatının önüne geçmek amacıyla ev, işyeri, fabrika gibi yerlerin elektrik ihtiyacını tasarladığı modüler akıllı enerji depolama sistemi ile ucuz ve güvenilir şekilde karşılamaktadır.

Massive Energy

Hanelerdeki elektrikli cihazların tüketimlerini profilleyerek, kişiselleştirilmiş cihaz öneri sistemi sağlamaktadır. İnsanı merkeze alan enerji verimliliği vizyonuyla birlikte enerji tüketim kültürünün iyileşmesine katkıda bulunmaktadır.

Virmode

En yüksek riskli iş kollarından birisi olan enerji sektörü, operasyon sahasında nitelikli iş gücüne ihtiyaç duymaktadır. Virmode Yazılım, enerji sektöründe çalışan personelin ihtiyaç duyduğu teknik eğitimlerin simülasyonlarını geliştirmekte olup, halihazırda ticarileşmiş 2 ürünü bulunmaktadır.